Kontaktní osoba pro podání žádosti o zápis do seznamu voličů pro volby do Evropského parlamentu pro občany jiných členských států EU je paní Markéta Foltýnová, tel. 723 318 351.

TJ SOKOL Veverské Knínice

3.11.2018 po vítězném utkání Nová Ves - Sokol Veverské Knínice  3:4

17.9.2023 Sokol Veverské Knínice - Babice u Rosic 9 : 4 (4:1)

V třetím domácím zápase jsme přivítali do té doby našeho tabulkového souseda fotbalisty z Babic. Do tohoto zápasu se prezentovali velmi podobnými výsledky jako Veverské Knínice, takže se dal předpokládat vyrovnaný zápas. Od první minuty se ale hrálo téměř na jednu branku a i když se proměnila až třetí jasná branková příležitost ,tak už to bylo v 5.minutě 1:0. Příležitosti přibývali a branky taky, takže to bylo ve 20.minutě pohodlných 4:0. Hosté ale ani za tohoto stavu nic nezabalili a několikrát se dostali k našemu vápnu, kde jim naštěstí chybělo lepší finální zakončení. Nakonec se přece jenom dočkali a střelou po zemi k tyčce snížili na poločasových 4:1. Druhý poločas byl jak na houpačce, kdy se hostům podařilo vždy odpovědět do jedné minuty na obdržený gól a definitivně je zlomila až branka 8 : 3. Věřím že se diváci nenudili a toto utkání bylo nejlepší pozvánkou buď na naše příští utkání v Nové Vsi a nebo na náš příští domácí zápas, kdy přivítáme asi zatím největšího aspiranta na prvenství zatím 100% Tišnov B.

10.9.2023 Vojkovice B : Veverské Knínice 2 - 0 (0:0)

Na hřišti znovuzrozeného týmu Vojkovic B jsme sehráli velmi dobrý první poločas , kdy jsme mohli v 30. minutě vyhrávat tři nula. Bohužel jsme žádnou z tutových šancí nevyužili a protože domácí tým se zatím pouze zastřeloval a do žádné jasné brankové šance se nedostal, skončil první poločas bez branek. V druhém poločase se už bohužel projevila lepší herní kvalita i fyzická kondice domácích a zaslouženě vstřelili dvě branky. V dalším kole přivítáme na domácím hřišti v neděli od 15.30 tým Babic u Rosic, který ještě loni hrál o soutěž výš.

3.9.2023 Veverské Knínice - Pozořice B 11 : 3

V druhém domácím zápase jsme přivítali za pěkného nedělního odpoledne před slušnou diváckou kulisou mužstvo Pozořic B. Pohled na tabulku dával tušit že by to mohlo být gólově bohaté utkání. A to se beze zbytku potvrdilo. V podstatě v 10. minutě to bylo 3:0 a branky a spálené tutové šance přibývali v takové hustotě že je není možné všechny zaznamenat. Konečný výsledek 11 :3 hovoří za vše.

Příští týden nás už čeká asi jistě úplně jiný zápas. V netradičním čase v neděli v 11. hodin dopoledne zajíždíme do Vojkovic, které se netají postupovými ambicemi a současné postavení v tabulce i výsledky tomu napovídají.

27.8.2023 Ketkovice - Veverské Knínice 3 : 1 (2:1)

Na horké ketkovické půdě jsme utrpěli první porážku. S vědomím že domácí před novou sezónou notně posílili o borce z Ivančic, kteří doteď hráli krajský přebor nás nečeká nic jednoduchého. Potěšující je že jsme odjeli opět s plnou střídačkou a s početným diváckým doprovodem. Čekali jsme na domácí nápor, ale ten nepřišel a naopak jsme to byli my co jsme se dokázali dostávat do šancí a hned jednu z prvních proměnit po pěkném náběhu do vápna a přízemní střele přesně k vzdálenější tyči z kopačky Viktora Jandy. I za stavu 1 : 0 jsme se dostávali do přečíslení a je jenom velká škoda že jsme nepřidali další branku. Domácí měli také jednu velkou šancí a jinak se k ničemu zásadnímu nedostali. Bohužel vyrovnali z ničeho , kdy jsme si centrovaný balón srazili sami do brány, bohužel to nebylo vše. Obrat ve skóre zařídila velmi diskutabilní penalta po souboji tělem ve vápně, kde jsou takových kontaktů desítky. Přestože že si Jirka Koudela na penaltu sáhl byla dostatečně razantní a skončila v brance. Do druhého poločasu jsme prostřídali a zkoušeli hrát víc po zemi . Jenomže vždy nám ve finální části chyběla přesnost a s tím jak se blížil konec zápasu jsme stále víc a víc otevírali obranu a to bylo přesně to co domácím vyhovovalo a po jednom z brejků a pěkné hlavičce přidali třetí gól. My jsme si taky vypracovali šance bohužel nám tam už nic nespadlo, takže všechny 3 body zůstali zatím 100% Ketkovicím. Najet na vítěznou vlnu se pokusíme v dalším zápase příští neděli doma proti Pozořicím.

20.8. 2023 Veverské Knínice : Čechie Zastávka B 3 - 3

V prvním domácím zápase k nám přijelo nově založené mužstvo Zastávky. Nikdo neznal sílu ani ambice soupeřova týmu, předpokládali jsme ale , že to asi nebude jednoduché utkání. Ale popořádku, v úmorném vedru se nám podařil vstup do utkání nad očekávání. Vedení 2 : 0 nás možná ukolébalo a neproměněné vyložené šance nakonec asi stály 3 body. Do 30.minuty jsme byli lepším týmem a chystali si jednu šanci za druhou, bohužel jsme dali jenom dvě branky a pak se to začalo lámat. Do přestávky jsme přidali ještě jeden gól a díky vynikajícímu zákroku našeho brankáře Radka Havla přežili obrovskou šanci hostů, ale druhý poločas byl bohužel už v režii hostů.

My jsme si už za celý druhý poločas nevypracovali větší šanci a většinu času jsme odolávali tlaku hostů. Ti vstřelili dvě branky a zápas nakonec skončil asi spravedlivou dělbou bodů. Muže zápasu si nedovolím vyhodnotit, proto bych tuto cenu věnoval Všem co svůj volný nedělní čas obětovali chystání hřiště, udírně, výčepu, hlášení rozhlasu atd.... Bylo to super!

12.8.2023 Reportáž z fotbalového utkání Budkovice - Veverské Knínice

Veverské Knínice si zajistily vítězství 3:0 na hřišti Budkovic v 1. kole IV. Třídy. V prvním poločase začali domácí aktivně, ale hosté pozornou obranou je k ničemu nepustili. Postupně si začali vytvářet nadějné příležitosti, ale nedokázali je využít. V nadějných šancích se ocitl především Jiří Ustohal a Michael Krška. Domácí brankář Merenciano Luiz Gustavo  jim  pěknými zákroky skórovat nedovolil.

Hosté se prosadili ve druhém poločase, když využili chyb domácí obrany a proměnili tři ze svých šancí. První gól vstřelil Michal Krška v 50. minutě, když se dostal do brejku  po přihrávce  Víti Kratochvíla překonal brankáře střelou na zadní tyč. Druhý gól přidal za dvě minuty Silvestr Stejskal, když si naběhl do vápna na přihrávku Jana Strakone . Třetí gól vstřelil Michal Krška  v 60. minutě, když dorazil vyražený míč po střele Stejskala.

Domácí měli také několik příležitostí, ale nedokázali je proměnit. Vždy zasáhl brankář hostí nebo mu v některých situacích pomohla dobře hrající obrana.

Veverské Knínice tak začaly sezónu úspěšně a získali první tři body v nové sezóně.

Budkovice - Veverské Knínice 0:3 (0:0)

Branky: Krška 2, Stejskal

Sestavy:

Budkovice: Merenciano Luiz Gustavo - Bábuněk Josef,Rosendorf Jakub,Nešpůrek Jakub,Soares De Lima André Luis, Miranda Rodrigues Jose Ricardo,Doleski Daniel,Halouzka Petr,rankou Aliaksandr,Štrobl Jan (K),Kilián Tomáš

- Pena Cienfuegos Velasquez Armando,Matoušek Tomáš,Ambrož Josef,Hečko Roman

Veverské Knínice :  Krejčí Vladimír - Procházka Jan (K), Mytýzek Marek, Bartošek Tomáš (46. min Jirgala David) Švéda Martin (64.min Major Jan), Carda Jan, Müller Josef (64. Škvařil Michal), Strakon Jan, Ustohal Jiří (46.min Stejskal Silvestr), Kratochvíl Vít (70. min  Honza Ondřej), Krška Michael